Ustrice ako bájne Afrodiziakum

Ak vás čaká romantický večer, nejaké to afrodiziakum sa môže hodiť. Že neviete presne o čo ide? Afrodiziakum je všeobecne označovaná látka, ktorá zvyšuje chuť na sex. Okrem toho, dokážu tieto látky zvýšiť sexuálnu výkonnosť a zabezpečiť väčšiu vzrušivosť u oboch pohlaví. Okrem tabletiek, ktoré toto dokážu, môžete vyhľadať prírodné zdroje, ktoré sú dostupné. Spojíte tak príjemné s užitočným, nakoľko prírodné afrodiziaká vedia pôsobiť prospešne aj na vaše zdravie.

Ustrice sú TOP

Jednou z najvýznamnejších, medzi milovníkmi obľúbenou, afrodiziakálnou pochutinou, sú ustrice. Podľa niektorých zdrojov, si práve, snáď najznámejší milovník Casanova, denne pochutnával na 50-tich ustriciach každé ráno. Čo by na to povedali odborníci na výživu nevedno (ustrice majú vysoký podiel tuku a cholesterolu), ale je možné, že práve táto potravina u neho vzbudzovala vášne, ktorými bol preslávený.

Ale ako to je s ustricami naozaj?

Vedci sa snažili prísť na kĺb týmto malým potvorkám a zistili, že obsahujú nečakane vysoké množstvo aminokyselín a sexuálnych hormónov. Aj keď slizká konzistencia, zložité otváranie a chuť podobná morskej vode, nepatria medzi silné stránky tohto pokrmu, našiel si svojich fanúšikov.

Ak však s ustricami začínate, buďte trpezliví. Je možné, že vám tento pokrm, ktorý sa konzumuje v surovom stave len s trochou citrónovej šťavy, na prvý krát nezachutí. Ale ktohovie? Možno práve vy objavíte jeho čaro na prvú šupu a ustrice sa stanú láskou na celý život.

Čerstvosť je základ

Keď je v mesiaci „r“, neznamená to len, že by ste nemali sedieť na zemi, ale tiež, že je ten správny čas konzumovať ustrice. Vtedy sú vraj najlepšie. Okrem toho, sú popri materskom mlieku najvýživnejšou potravou, čo ocení teda nielen vaše libido, ale aj zdravie.

Zvykne sa hovoriť, že keď chcete vedieť, ako chutí more, ochutnajte tieto kulinárske špecialitky. Čerstvosť je však v prípade ustric podmienkou číslo jeden.

Práve ustrice sme zakomponovali aj nášho Valentínskeho sushi setu

Rezervujte si svoj stôl už dnes, aby sa Váš Valentín vydaril tak, ako si predstavujete 🙂