Aloha 🙂 V našom menu na rok 2019 nájdete ešte stále exoticky vnímané jedlo Poke. Trochu vám ho predstavíme.

Havajské ostrovy predstavujú obrovskú kultúrnu mozaiku, do ktorej každý národ priniesol niečo zo svojich zvykov a tradícií. Tak ako rozmanitá kultúra, tak je rozmanitá i kuchyňa, ktorá v sebe spája množstvo zaujímavých chutí a nechala vzniknúť chutným a výživným jedlám, ktoré si obľúbil celý svet. Jedným z nich je i pokrm poke.

Poke je dnes veľmi obľúbeným pokrmom, ktorý sa rozšíril do celého sveta a získal si tak masívne publikum, že dnes v USA alebo v Dubaji vznikajú reštaurácie, ktoré majú vo svojej ponuke len rôzne obmeny tohto jedla. Zaujíma vás ako sa v skutočnosti poke pripravuje a čo všetko do neho patrí? Poke sa tradične servíruje v miske a predstavuje kombináciu surovej ryby, ryže, korenín, zeleniny a ovocia. Rovnaké ako pri mnohých iných jedlách, i to, čo sa objaví v poke bowl, ako je toto jedlo často označované, závisí od jednotlivých regiónov, rovnako ako marináda, ktorá je použitá na rybe.

Na prípravu jedla sa používajú rôzne ingrediencie, hoci podstata ostáva zachovaná. Tradičné sú recepty s lososom či dokonca s iným morskými živočíchmi – všetko závisí od chuťových preferencií. Jedno však ostáva zachované – poke bowl je veľmi výživné a obľúbené jedlo, ktoré obsahuje mnoho nutrične výživných látok a rozhodne by ste mali podľahnúť čaru jeho sviežej a lahodnej chuti. Predstavivosti sa medze nekladú a tak si v budúcnosti svoju poke bowl môžete dopriať so všetkými druhmi zeleniny i ovocia, ktoré vo svojom jedálnom lístku preferujete.

V Tatami Menu nájdete tri varianty Poke. Základ jedla ostáva rovnaký v podobe sushi ryže a čerstvej zeleniny a obmieňame v ňom hlavnú zložku, ktorou môže by:
hovädzia roštenka, krevety alebo losos.

Poke s hovadzou rostenkou - Nitra Krevetové Poké - Tatami Nitra Lososové Poké - Tatami Nitra